Aktualności Dodano: 23 kwietnia 2020

KONSTYTUCJA - koncert online

Data rozpoczęcia: 2020-05-03 17:00
Data zakonczenia: 2020-05-03

KONSTYTUCJA

koncert online

 

Koncert, który w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja skłania do refleksji nad współczesną Polską, konstytucją, demokracją, wolnością. Piękna muzyka i śpiew, teksty Jana Pawła II i Jerzego Popiełuszki wypełnione obrazami Kościana i okolic.

 

w programie usłyszymy utwory:

Majowa jutrzenka

W. A. Mozart - Adagio h-moll K 540

J. S. Bach - Grave z II Sonaty a-moll BWV 1003

F. Nowowiejski - "Osypała jabłoneczka"

F. Chopin - Nokturn e-moll op. 72 nr 1

J. S. Bach - Allemande z II Partity d-moll

K. Szymanowski - Preludium d-moll op. 1 nr 2

R. Twardowski - Wokaliza

K. Szymanowski - Słyszałem Ciebie

 

 Zapraszamy 3.05.2020 o godzinie 17:00

 

 

 

 

Agnieszka Karpińska – pianistka, klawesynistka, kameralistka, wykładowca w Akademii Muzycznej w Poznaniu, specjalizuje się w grze na fortepianach historycznych. Po ukończeniu studiów w Poznaniu kontynuowała naukę w Universität der Künste w Berlinie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, aby rozwijać swoje zainteresowania w zakresie muzyki dawnej. Wielokrotnie występowała jako solistka z m.in. Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej, Landesjugendorchester z Saksonii, Europera Youth Orchestra. Brała udział w projekcie I, CULTURE Orchestra, w ramach którego odbyła tournée po Europie (Francja, Dania, Niemcy, Belgia, Holandia, Polska).
Jest laureatką międzynarodowych konkursów w kategoriach fortepianu, klawesynu, organów i kameralistyki. Za swoją działalność artystyczną wyróżniona była m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 fot. Lixia Zhang

 

 

Magdalena Mateja - skrzypce - urodzona w 1993 roku w Gdańsku, absolwentka tamtejszej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego. W 2016 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły i dr Aleksandry Bryły. Laureatka kilku konkursów solowych i kameralnych, w tym także o zasięgu międzynarodowym. Kilkakrotnie została wyróżniona stypendiami, m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz rektora uczelni. Od 2018 roku jest muzykiem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Obok instrumentalistyki pasjonuje się także pisaniem o muzyce.
fot. Katarzyna Skotnicka-Nowak

 

Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran koloraturowy

Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

 

Natalia Krajewska - Kitowska - sopran liryczny

Edukację wokalną rozpoczęła dostając się na drugi rok studiów na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest także absolwentką Studium Pedagogicznego przy tej uczelni. Zadebiutowała w spektaklu z udziałem studentów na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta pod kierunkiem M. Figasa. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, dr hab. Marka Rzepkę, dr Katarzynę Donalską i Krystynę Tyburowską. 

 

Emilia Osowska - mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Na scenie operowej zadebiutowała wykonując partię Clariny w La cambiale di matrimonio - G. Rossiniego. Następnie wystąpiła jako Mistrzyni Nowicjatu w Sour Angelica - G. Pucciniego oraz jako Dorabella w Cosi fun tutte - W. A. Mozarta. Od 2014 roku pracuje w duecie z pianistą Sebastianem Godzińskim wykonując lirykę wokalną.

 

Arkadiusz Wesołek, Janusz Adam Dodot - słowo

Etiudy filmowe, montaż: Michał Kaczmarek

Współpraca: Krzysztof Szała, Mariusz Odważny

Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot

 

Projekt niedostępny od dnia 4.01.2021 roku.