Aktualności Dodano: 12 marca 2019

Koncert Wielkopostny w Racocie

Data rozpoczęcia: 2019-04-06 18:45
Data zakonczenia: 2019-04-06

 

Koncert Wielkopostny

,,NIE LĘKAJCIE SIĘ KRZYŻA"

 

w Kościele św. Stanisława Kostki i św. Jerzego

w Racocie

 

Wystąpią:

 

Marek Stefański – wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Od 1996 roku współpracuje z Bazyliką Mariacką w Krakowie (do 2007 roku był etatowym organistą). Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2013 r. na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconej muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego.

Propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)

 

o. Rafał Kobyliński Propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)


Tomasz Żurek - doświadczony aktor Kościańskiego Teatru Kameralnego, mający w swym dorobku wiele znakomitych kreacji oraz liczne aktorskie nagrody i wyróżnienia.

Janusz Adam Dodot - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser tworzący swój oryginalny, autorski teatr.
Jego spektakle-oprócz polskiej widowni - oklaskiwali widzowie w Rosji, Niemczech i Francji. Prowadzone przez Dodot grupy były/są zapraszane i nagradzane na wielu teatralnych festiwalach w Polsce.

Światło, dźwięk: Mariusz Odważny

Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot

6 kwietnia 2019, godz. 18:45

Racot, Kościół św. Stanisława Kostki i św. Jerzego w Racocie, ul. Dworcowa 12

Wstęp wolny