Aktualności Dodano: 28 lipca 2020

Koncert ,,Ave Maria"

Data rozpoczęcia: 2020-08-22 21:00
Data zakonczenia: 2020-08-22

 

Koncert ,,Ave Maria"

 

 

Projekcja koncertu na ekranie

Wykonawcy:

 Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran
Natalia Krajewska - Kitowska sopran
Emilia Osowska - mezzosopran
Marek Stefański - organy
Piotr Jamioł - skrzypce
Arkadiusz Farkowski - fortepian
Arkadiusz Wesołek, Janusz Adam Dodot - słowo

Fotografia: Bogdan Ludowicz
Dźwięk: Mariusz Odważny
Montaż: Michał Kaczmarek
Scen. i reż.: Janusz Adam Dodot

 

Joanna Sobowiec-Jamioł - sopran koloraturowy

Prowadzi gdański chór Laudate Dominum, współpracuje z lutnistką Wandą Kozyrą wykonując pieśni polskiego renesansu oraz z Michałem Jacaszkiem - kompozytorem muzyki filmowej. Kształciła się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie dyrygentury chóralnej prof. Janusza Staneckiego oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim w klasie prof. dr hab. Dariusza Paradowskiego. Debiutowała rolą Bastienne w spektaklu ,,Bastien und Bastienne" W. A. Mozarta. Jest wykładowcą akademickim.

Natalia Krajewska - Kitowska - sopran liryczny

Edukację wokalną rozpoczęła dostając się na drugi rok studiów na wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jest także absolwentką Studium Pedagogicznego przy tej uczelni. Zadebiutowała w spektaklu z udziałem studentów na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując partię Paminy w Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta pod kierunkiem M. Figasa. Swoje umiejętności doskonaliła podczas mistrzowskich kursów wokalnych prowadzonych przez prof. Helenę Łazarską, dr hab. Marka Rzepkę, dr Katarzynę Donalską i Krystynę Tyburowską. 

Emilia Osowska - mezzosopran

Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. dr hab. Wiesławy Maliszewskiej oraz Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Na scenie operowej zadebiutowała wykonując partię Clariny w La cambiale di matrimonio - G. Rossiniego. Następnie wystąpiła jako Mistrzyni Nowicjatu w Sour Angelica - G. Pucciniego oraz jako Dorabella w Cosi fun tutte - W. A. Mozarta. Od 2014 roku pracuje w duecie z pianistą Sebastianem Godzińskim wykonując lirykę wokalną.

Marek Stefański – wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Od 1996 roku współpracuje z Bazyliką Mariacką w Krakowie (do 2007 roku był etatowym organistą). Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2013 r. na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconej muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego.

Propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)

Piotr Jamioł - skrzypek, dyrygent, założyciel Orkiestry Św. Pawła i kierownik zespołów kameralnych. Absolwent wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Lekcje dyrygentury symfonicznej pobierał u prof. Fr hab. Jacka Delekty w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracował z Kwartetem Art. A vista, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Świętokrzyską. Grał m.in. z Formacją Bromberg Ensemble, Kapelą Mariacką w Gdańsku, Capellą Thoruniensis oraz Michałem Jacaszkiem – kompozytorem muzyki filmowej. Jako skrzypek i dyrygent na stałe współpracuje z zespołem Les Femmes przygotowując kameralne spektakle operowe. Zagorzały miłośnik muzyki G. Pucciniego i śpiewu bel canto. Gdyby nie muzyczne powołanie, z pewnością wybrałby karierę trenera piłki nożnej bądź skoków narciarskich. Ojciec czwórki dzieci.

Arkadiusz Farkowski - fortepian

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w  klasie  prof. Andrzeja Artykiewicza. Jest uczestnikiem i laureatem konkursów solowych oraz kameralnych, przesłuchań o szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym m.in w Szczecinie, Gdańsku, Toruniu,  Koninie, Krakowie, Paryżu i Berlinie.  

Wielokrotnie występował w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Bułgaria, Włochy) w takich miejscach jak Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Wrocławska, Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin, Ratusz Staromiejski w Gdańsku, Politechnika Gdańska, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Centrum Świętego Jana w Gdańsku, Międzynarodowy  Dom Kultury w Międzyzdrojach, Zamek w Malborku, Akademia Muzyczna w Łodzi, Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Akademia Muzyczna w Płowdiw, Akademia Muzyczna w Katowicach, Salon Stainweya w Berlinie, Sala Unesco w Paryżu i wielu innych.

Arkadiusz Wesołek - doświadczony aktor Kościańskiego Teatru Kameralnego, mający w swym dorobku wiele znakomitych kreacji oraz aktorskie nagrody i wyróżnienia.

Janusz Adam Dodot - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser tworzący swój oryginalny, autorski teatr. Jego spektakle-oprócz polskiej widowni - oklaskiwali widzowie w Rosji, Niemczech i Francji. Prowadzone przez Dodota grupy były/są zapraszane i nagradzane na wielu teatralnych festiwalach w Polsce. 

 

Projekt realizowany w ramach konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

22 sierpnia 2020, godz. 21:00
Plac KOK, deszcz - sala KOK
wstęp wolny