Aktualności Dodano: 25 maja 2020

Śpiewamy z Elżbietą Dębską

Data rozpoczęcia: 2020-05-30 15:00
Data zakonczenia: 2020-05-30 19:00

 

 

Śpiewamy z Elżbietą Dębską 

Projekt muzyczno-edukacyjny

 

Nauczymy się nowych piosenek i zdobędziemy nowe umiejętności.

 

I część dla młodszych dzieci

- Wiosna w błękitnej sukience
- Jesteś mamo skarbem mym

II cześć dla młodzieży

- Marek Grechuta - Dni, których jeszcze nie znamy
- Lemon - Jutro

 

Zapraszamy w sobotę (30 maja) w godzinach 15:00-19:00 na nasz kanał YouTube: KOK Kościan

 

 

Prowadzenie: Ela Dębska - aktorka, kompozytorka, autorka tekstów a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka.
Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech, śpiewając opery Verdiego.
Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi.

Zadebiutowała w warszawskim Teatrze Kwadrat w spektaklu „Z batutą i Kwadratem”, grając u boku tak znakomitych aktorów jak Jan Kobuszewski, Marek Siudym, Paweł Wawrzecki, Jerzy Bończak i innych. Przez wiele lat współpracowała z wybitną osobowością, znanym bardem i poetą Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Wspólnie nagrali cztery płyty i zagrali setki koncertów w całej Polsce.
Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu m.in: Franc Pinot, Cafe Universal, Utopia i in. Współpracowała z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami m.in: Mauro Serri, Khalil Chahine, Richard Bonnet, Eric Jacot. Niezależnie od tego, w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.
Samodzielnie nagrała singiel „Odeszła”, do którego skomponowała muzykę i napisała tekst. Piosenka podbiła lokalne rozgłośnie radiowe i gościła na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. Zaistniała również w audycji „Złote Przeboje” Marka Niedźwieckiego.
W listopadzie 2012 r. ukazała się jej długo oczekiwana płyta koncertowa „Kochałam cię dziś rano / I loved you in the morning”, na którą składają się ballady Leonarda Cohena, Janis Joplin oraz autorskie utwory. Patronat nad płytą objęło Radio Gdańsk.
Gra koncerty, w trakcie których utrzymuje świetny kontakt z publicznością. Śpiewa utwory własne i wielkich poprzedników, jak: Janis Joplin, Leonard Cohen, Jimi Hendrix, Nina Simone, ale zawsze w jej własnym, oryginalnym stylu.

Serdecznie zapraszamy!!!