Aktualności Dodano: 6 marca 2019

Koncert PRZYSZLIŚMY SIĘ POKŁONIĆ pamięci Józefa Surzyńskiego

Data rozpoczęcia: 2019-04-05 19:00
Data zakonczenia: 2019-04-05

 

Koncert

PRZYSZLIŚMY SIĘ POKŁONIĆ

pamięci ks. Józefa Surzyńskiego

 

Wystąpią:

 

Marek Stefański – wirtuoz organów, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej.

Od 1996 roku współpracuje z Bazyliką Mariacką w Krakowie (do 2007 roku był etatowym organistą). Od 1999 roku pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku adiunkta. W 2013 r. na podstawie rozprawy naukowej oraz monografii płytowej poświęconej muzyce organowej kompozytorów krakowskich II połowy XX wieku, uzyskał w Akademii Muzycznej w Krakowie tytuł doktora habilitowanego.

Propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)

 

o. Rafał Kobyliński Propagator polskiej muzyki organowej, szczególnie XX wieku, którą wykonuje równolegle ze sztuką improwizacji organowej. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, Telewizji Polskiej oraz rozgłośni zagranicznych. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”, cyklu koncertów „Muzyka Organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Wiosennych dni z muzyką organową w bazylice Jezuitów” w Krakowie. W maju 2016 roku, jako jedyny Europejczyk, reprezentował Stary Kontynent podczas Festiwalu „5 Continents – 5 Organists” w Seulu w Korei Południowej. Współzałożyciel Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE (www.arsproarte.pl)

Orkiestra Dęta TON - Powstała w 1933 roku. Od 1999 r. Orkiestra działa jako samodzielne stowarzyszenie. Jest Laureatem wielu festiwali, przeglądów i konkursów.

Za swe osiągnięcia otrzymała m.in. Złotą Odznaką Honorową, przyznaną przez Zarząd Główny polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Nagrodą Twórczą Miasta Kościana. Oprócz polskiej publiczności oklaskiwała ją publiczność Niemiec, Czech i Rosji.

Laureaci II Dziecięco-młodzieżowego Konkursu Muzycznego

im. ks. dra Józefa Surzyńskiego

Arkadiusz Wesołek - doświadczony aktor Kościańskiego Teatru Kameralnego, mający w swym dorobku wiele znakomitych kreacji oraz liczne aktorskie nagrody i wyróżnienia.

Janusz Adam Dodot - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser tworzący swój oryginalny, autorski teatr.
Jego spektakle-oprócz polskiej widowni - oklaskiwali widzowie w Rosji, Niemczech i Francji. Prowadzone przez Dodot grupy były/są zapraszane i nagradzane na wielu teatralnych festiwalach w Polsce.

 

Światło, dźwięk: Mariusz Odważny

 

Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot

 

5 kwietnia 2019, godz. 19:00 (tuż po Mszy św.)
Fara Kościan, ul. Kościelna 1
wstęp wolny