Aktualności Dodano: 26 maja 2020

"...lecz jedno o drugim pamięta"

Data rozpoczęcia: 2020-05-26 18:00
Data zakonczenia: 2020-05-26

 

"...lecz jedno o drugim pamięta"

Widowisko muzyczno-teatralne, którego premiera (online) odbędzie się w DNIU MATKI

26.05.2020 g. 18:00

 

https://www.youtube.com/watch?v=WmdLWtAPdOo&feature=youtu.be

 

W widowisku usłyszymy m.in. utwory:

"Aria" - J. S. Bach

"Marzenie" - R. Schumann

"Czardasz Ilony" - F. Lehar

"Medytacja" - J. Massenet

 

Wykonawcy: Alicja Czarnecka, Agnieszka Trybuś, Elżbieta Witkowska, Mirosława Wojciechowska, Ewa Zawalij - Kalinowska
Śpiew: Joanna Horodko
A
kompaniament: Paweł Mazur
Skrzypce: Paulina Kmieć
Słowo: Janusz Adam Dodot, Arkadiusz Wesołek, Tomasz Żurek
Etiudy filmowe: Michał Kaczmarek
Współpraca: Krzysztof Szała

Dźwięk: Mariusz Odważny
Scen. Reż.: Janusz Adam Dodot

Nagrania Joanny Horodko (śpiew) i Pawła Mazura (akompaniament) zrealizowano dzięki uprzejmości Fundacji Świat Możliwości w EDGE Music Studio w Poznaniu, ul. Krańcowa 24

 

 

Joanna Horodko - sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.

      Laureatka licznych konkursów m.in. na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Passau (Niemcy 2005) - nagroda specjalna. Ukończyła kursy mistrzowskie m.in. u prof. Teresy Żylis–Gara i Margherity Rinaldi.

Solistka m.in. Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Muzycznego w Poznaniu i Lublinie, Teatru Wielkiego w Poznaniu Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Współpracuje z filharmoniami (m.in. w Gdańsku, Toruniu, Płocku, Wałbrzychu, Lublinie, Jeleniej Górze, Częstochowie, Olsztynie, Elbląską Orkiestrą Kameralną), Królewską Orkiestrą Symfoniczną. Artystka śpiewała również na scenach zagranicznych, m.in. w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwecji. Kilkakrotnie uświetniała obchody Święta Narodowego Francji w Ambasadzie Francuskiej oraz Dnia Niepodległości w Ambasadzie Amerykańskiej.

Pedagog w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Paulina Kmieć

Absolwentka Akademii Muzycznej oraz UAM w Poznaniu. Edukację artystyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościanie. Specjalizuje się zarówno w grze na instrumencie współczesnym jak i historycznym.

Współpracowała z licznymi orkiestrami w kraju, jak i za granicą. (Europera Youth Orchestra, International Lutosławki Youth Orchestra, Europa Chor Akademie Görlitz). Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, (Kursy Mistrzowskie w Bałoszycach, Radziejowicach, Vannes Early Music Academy - France), koncertowała w kraju i za granicą. (m.in. Niemcy, Francja, Włochy, Czechy).

Występowała w teatrach (Teatr Wielki, Teatr Polski, Teatr Animacji)  oraz wielu filharmoniach (m.in. Wrocławiu, Łodzi, Lublinie).

Obecnie jest Koncertmistrzem Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Polskiego w Poznaniu oraz Koncertmistrzem sekcji II skrzypiec orkiestry CoOperate pod batutą mgr Adama Domurata.

PAWEŁ MAZUR - FORTEPIAN
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wykładowca na Wydziale Instrumentów Smyczkowych, Harfy, Gitary i Lutnictwa.

Akompaniator na kursach mistrzowskich w Żaganiu, Chalinie, Szamotułach.  Otrzymał szereg nagród i wyróżnień. Koncertuje m.in. w Polsce, Niemczech, Francji.  Jest producentem wielu imprez muzycznych m.in. cyklu koncertów edukacyjnych „Speaking Concerts”. Do ważniejszych jego realizacji zaliczyć należy ogólnopolską akcję edukacyjną „Piramida Chopina”.

 

 

 

 

Alicja Czarnecka - absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na kierunku Architektura Krajobrazu, stewardessa. Jej pasją jest jeździectwo.

Ewa Zawalij - Kalinowska - kosmetolog, stylistka, dietetyk. Prowadzi Salon Odnowy Ciała w Jerce.

Agnieszka Trybuś -  absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Prowadzi artystyczne warsztaty m.in. plastyczne.

Elżbieta Witkowska - przez wiele lat specjalistka d/s administracji w Kościańskim Ośrodku Kultury. W jej dorobku udział w kilku akcjach teatralnych KTK.

Mirosława Wojciechowska - aktorka w Kościańskim Teatrze Kameralnym od 2014 roku. Zagrała m.in. w ,,Pokażę ci miasto piękne", ,,Przenikanie", ,,Wiara...Nadzieja...Miłość", ,,Być albo nie być, albo jeszcze inaczej", ,,No cóż, taki naród".

Arkadiusz Wesołek, Tomasz Żurek - doświadczeni aktorzy Kościańskiego Teatru Kameralnego, mający w swym dorobku wiele znakomitych kreacji oraz liczne aktorskie nagrody i wyróżnienia.

Janusz Adam Dodot - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, reżyser tworzący swój oryginalny, autorski teatr. Jego spektakle-oprócz polskiej widowni - oklaskiwali widzowie w Rosji, Niemczech i Francji. Prowadzone przez Dodota grupy były/są zapraszane i nagradzane na wielu teatralnych festiwalach w Polsce.