Aktualności Dodano: 30 czerwca 2022

Piecuch najwspanialszy na świecie - Teatr Barnaby

Data rozpoczęcia: 2022-07-20 10:00
Data zakonczenia: 2022-07-20

 

 

TEATR BARNABY
„Piecuch najwspanialszy na świecie”

 

Drodzy widzowie,

Co się dzieje, kiedy kawałek drewna trafia w ręce lalkarza?

Dzieją się rzeczy niesłychane! Drewno przemawia ludzkim głosem, porusza się według nadanego mu kierunku, przybiera wybraną postać… Tym razem drewno zostanie piecuchem – najwspanialszym na świecie! Będzie mieć czarodziejskiego konia i zaczarowaną szablę. Będzie przeżywać przygody, odgadywać zagadki, spotka niejednego smoka i udowodni, że jest wartościowym... człowiekiem!

 

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na niezwykły spektakl, na opowieść, którą na oczach widzów stworzą zręczne dłonie i charyzmatyczny głos aktora, reżysera i scenarzysty Teatru Barnaby – Marcina Marca. Spektakl „Piecuch najwspanialszy na świecie” to połączenie animacji i gry w planie żywym, w którym aktor i lalka pełnią na scenie taka samą rolę. Swoją formą i treścią zaskoczy każdego, kto choć na chwilę pozwoli poddać się magii teatru figur drewnianych. Na spektakl zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niech dziecięce fantazje ożyją!

 

 

„Piecuch najwspanialszy na świecie”

Tekst i reżyseria: Marcin Marzec

Lalki: Marcin Marzec

20 lipca, godzina 10:00, sala widowiskowa Kościańskiego Ośrodka Kultury

Bilety: 20 zł, do nabycia w KOK
Dla posiadaczy Kościańskiej Karty Mieszkańca - taniej 25%

 

 

TEATR BARNABY

Teatr marionetkowy założony w 2014 roku w Gdańsku. Obecnie posiada cztery sceny lalkowe prezentujące jedenaście spektakli, w tym m.in.: "Baśń o rycerzu bez konia", "Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa", “O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, "Calineczka". Założycielem i twórcą scen jest Marcin Marzec, aktor, reżyser i scenograf marionetkowy. Teatr Barnaby regularnie współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w całej Polsce i Europie. Przedstawienia teatru lalkowego zaprezentowane przez Teatr Barnaby można zobaczyć także na licznych festiwalach, takich jak Feta Gdańsk, Frytka OFF Częstochowa, GO Augustów, Oblężenie Malborka, Ulicznicy Gliwice i wiele innych.